Kassaaparaatide kohustus oigusnoustajatele

Käitame kauplust, kus käive registreeritakse kassaaparaadi abil. Väga sageli soovivad kliendid osta ostetud kaupade eest välisvaluutas, peamiselt eurodes. Kas kaugele jääva eelarvesumma rekord on võimalik?

https://neofosen24.eu/ee/

Kunstiga klubis. 111 par. Käibemaksuseaduse artikli 3a punkt 1, pidades arvestust kassaaparaatide abil, on käibemaksukohustuslased kohustatud printima teatud müügist maksukviitungi või arve ning väljastama kliendile trükitud dokumendi.

Paragrahvis 10 para. Punkti 1 alapunktis 14 tehniliste tingimuste kohta, nagu on sätestatud §-s 8 1 kassaaparaadi määruse punkt 14, mis sisaldab andmeid, mis peaksid olema maksukviitungil, peame tingimata tähistama valuuta, milles müük on registreeritud, vähemalt kogu müügimahtu.

Peamised kriteeriumid ja tehnilised tingimused, mida registreerimisraamatukogud peavad tegema, on esitatud tehnilistes tingimustes määruse 2. peatükis.

Niisiis, § 14 paragrahvi 14 lõike 1 puhul. Käesoleva seaduse 1. \ T funktsioon: võimaldab maksumaksjal muuta selle valuuta nime, milles müük on registreeritud, või selle lühendit ning programmeerida antud muutus enne tähtaega, sisestades muudatuse kuupäeva ja kellaaja; fikseeritud fiskaallogoga tuleb fiskaalkontol katta fiskaalarvestuse kuupäev ja aeg, millal müügiandmed on fiskaalses teadvuses kajastatud järgmises vääringus, ning välisvaluutaks konverteeritud brutosumma kogusumma. ; muundamine peab olema konstrueeritud täpsusega vähemalt kuue kümnendkoha täpsusega ja ümberarvestamise tulemus ümardatakse kahe kümnendkohani.

Välisvaluuta nimede lühendi tähistamiseks kasutatakse ka Poola keskpanga poolt kasutatavaid nimetusi.

Seega, kui maksumaksja kavatseb müüa kaupu tarbijale, kes maksab väärtust välisvaluutas, siis peab põhimõtteliselt olema kassasüsteem, mis on paigutatud asendisse, mis võimaldab vahetuskursi konverteerida.

Küsimuses täpsustatud vormide põhjal võib järeldada, et ostetud kauba eest on plaanis maksta eurodes, kui müüakse müügi väärtust zlotides. Määrused, mis ütlevad, et käibemaks ei reguleeri küsimust, mis valuutakurss peaks võimaldama zloti konverteerimist eurodeks.